Logo IFRI
Logo Ambassade de France en Iran

انجمن ایرانشناسی فرانسه در ایران و سفارت فرانسه در ایران با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و انستیتو فرانسه ۱۲ و ۱۳ مهر ۱۳۹۵ همایشی با عنوان "ساخت شهر پایدار" (تلاقی‌ نگاه ایرانی‌ و فرانسوی) برگزار می‌‌نمایند.

شهر پایدار، به عنوان مسئله ای‌ حیاتی از اهمیت فراوانی‌ در ایران برخوردار است. جنبش مقامات دولتی، دست اندرکاران بخش‌های خصوصی و همچنین جامعه مدنی ایران بیش از پیش مشهود است. رشد شهری پرشتاب در کلان شهرهای ایران چالش‌های قابل توجهی‌ در زمینه برنامه ریزی شهری، زیرساختها و حفاظت از محیط‌زیست به وجود آورده است.

در جریان سفر جناب آقای دکتر روحانی، رئیس جمهور به فرانسه در ۲۸ ژانویه ۲۰۱۶ و با امضای برگ راه تحکیم همکاری‌های دوجانبه میان فرانسه و جمهوری اسلامی ایران، تبادل دانش در زمینه شهر پایدار در ردیف الویت‌های همکاری دوجانبه قرار گرفت. سفر خانم سگولن رویال وزیر محیط‌زیست، نیرو و دریا، مسئول مذاکرات تغیرات اقلیمی به ایران که به دعوت خانم دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور رئیس سازمان محیط‌زیست در اوت ۲۰۱۶ صورت گرفت، اهمیت همکاری عمیق در این زمینه را بیشتر آشکار می‌‌نماید.

در راستای ریاست فرانسه در راس بیست و یکمین کنفرانس کشور‌ها در چارچوب پیمان نامه سازمان ملل در تغیرات اقلیمی (CODATU) و در آستانه سومین کنفرانس سازمان ملل با موضوع مسکن و توسعه شهری پایدار (هبیتات ۳ در کیتو، اکوادور از ۱۷ الی ۲۰ اکتبر ۲۰۱۶) که فرانسه ریاست مشترک آن را عهده دار است، همایش حاضر سه هدف زیر را دنبال می‌‌نماید:

همایش حاضر که متخصصین توسعه شهری و دست اندرکاران شهر را گرد هم خواهد آورد، پذیرای ایر پاریف، آتلیه شهرسازی پاریس، آژانس سیکتوم، نمایندگی‌ هبیتات سازمان ملل، مرکز تبادل تجربیات درزمینه حمل و نقل شهری خواهد بود. از طرف ایرانی‌، جناب آقای دکتر قالیباف، شهردار تهران سخن افتتاحیه همایش را ایراد خواهند نمود، شهرداری مشهد، سازمان محیط‌زیست و اتاق فکر ریلی ایران نیز حضور خواهند داشت.

همایش شامل سه کارگاه می‌‌باشد:

برای مشاهده پیام سفیر اینجا را کلیک کنید.

شرکت در همایش با ثبت نام قبلی‌ از طریق لینک زیر، برای عموم آزاد می‌‌باشد.

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

ثبت نام