نشرهای انجمن

انجمن ایران‌شناسی فرانسه در ایران، متون علمی منتشر می‌کند یا در انتشار آن‌ها همکاری می‌کند. مجموعۀ کتاب‌های منتشر شده «کتابخانۀ ایرانی» (۸۴ عنوان)، «کتابخانۀ ایرانی به زبان فارسی» (۱۴ عنوان، ترجمه شده از عناوین کتابخانۀ ایرانی)، «ترجمه‌ به زبان فارسی» (ترجمه‌ به زبان فارسی از کتاب‌های ناشران مختلف فرانسوی)، مجلۀ «آبستراکتا ایرانیکا»، «خاطرات هیئت باستان‌شناسی فرانسه در ایران» و «دفترهای هیئت باستان‌شناسی فرانسه در ایران» را شامل می‌شود.

انجمن ایران‌شناسی فرانسه در ایران، دو نوع متن منتشر می‌کند: از یک سو، ۲۲ عنوان اول کتابخانۀ ایرانی که هانری کوربن آن‌ها را جمع و ویرایش کرده است؛ این گنجینه، مشتمل بر متونی کمیاب، فلسفی و عرفانی و دارای مقدمه‌ای مفصل به زبان فرانسه است. از سوی دیگر، متون جدید به زبان فرانسه (ندرتاً به زبان انگلیسی) که عبارتند از پایان‌نامه‌هایی در زمینه‌های تحقیقاتی انجمن، گزارش‌های رویدادهای علمی برگزار شده از طریق انجمن با همکاری مراکز علمی ایرانی و تالیفات پژوهشگران وابسته به انجمن.

مجموعه‌ای جدید از دفترهای باستان‌شناسی افتتاح شده است که یادداشت‌های باستان‌شناسان اوایل قرن پیش (میلادی) همراه با عکس‌های ارجینال را در بر دارد.

بر مبنای مخاطبان در نظر گرفته شده، تعداد کتاب‌های چاپ شده به ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ جلد می‌رسد.

تماس با ما

انجمن ایران‌شناسی فرانسه در ایران

انجمن از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ باز است.

تهران، خیابان فلسطین، خیابان وحید نظری، کوچۀ ادیب، پلاک ۱، صندوق پستی ۳۴۹۵ـ۱۵۸۱۵

تلفن : ۹۲ ۱۱ ۴۰ ۶۶ و ۵۳ ۲۱ ۴۱ ۶۶
فاکس : ۰۱ ۵۵ ۴۰ ۶۶
ایمیل : ifri@ifriran.org